Mistrzostwa Polski Zachodniej odbyły się w Drezdenku. Udział w tej imprezie wzięli zawodnicy Akademii Sztuk Walki Go-Fight z Łęcznej.

W pierwszym dniu wystąpili kadeci i juniorzy młodsi, którzy zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze, zdobywając aż 4 złote medale, 1 srebrny i jeden brązowy. Największy dorobek medali należał do Sary Steć, która nie miała sobie równych w walkach poinfighting i kopnięciu dosiężnym zgarniająć w tych konkurencjach po złotym medalu. W kopnięciach szybkościowych udało jej się dorzucić srebrny medal.

Bezkonkurencyjny w walkach jak zwykle okazał się Nikodem Dejko, który w drodze do finału pokonał gospodarza turnieju oraz dwóch zawodników z Ukrainy, reprezentujących bardzo wysoki poziom. Jednak to zawodnik naszej Akademii okazał się lepszy i stanął na najwyższym podium.

W juniorkach młodszych górowała Karolina Bojarczyk. Po bardzo emocjonującym finale zwyciężyła z bardzo dobrą zawodniczką z Dzierżoniowa, zajmując pierwsze miejsce.

Dobrze wypadł Kacper Szymczuk, który uplasował się na 3. miejscu w walkach pointfighting.

Drugiego dnia przyszedł czas na najmłodszych zawodników. Udało im się zwiększyć dorobek medalowy Akademii aż o 4 złote krążki, 3 srebrne i 1 brązowy.

Rewelacyjnie spisali się Kuba Szymczuk i Miłosz Dejko, którzy w walkach na softy rozgromili swoich przeciwników zajmując 1 miejsca w swoich kategoriach. Kuba okazał się najlepszy w kopnięciu dosiężnym. Przy wzroście 120 cm, wprawiając w osłupienie sędziów, trafił w łapę, która była wyniesiona na wysokość aż 160 cm. Miłosz natomiast w kopnięciach szybkościowych nie miał sobie równych i także sięgnął po najwyższe trofeum. Obaj dorzucili jeszcze po jednym srebrnym medalu w technikach specjalnych i szybkościowych.

Świetny występ zaliczył Aleksander Warszawski, który w kopnięciach szybkościowych uplasował się na drugiej pozycji; brąz przypadł mu w kopnięciach dosiężnych. Udział wzięli: Bartosz Sadowski oraz OIaf Steć.

Dziewięcioosobowa drużyna zdobyła łącznie 8 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. To bardzo zadowalający wynik i dobrze rokujący na przyszłość. Trenerem łęczyńskich zawodników jest Dawid Szewczyk.