Na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach wybudowana została Otwarta Strefa Aktywności w wariancie rozszerzonym. Dzięki wsparciu ze środków Programu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym, powstał obiekt o powierzchni 305 m2.

Zbudowano siłownię plenerową, w skład której wchodzą: jeździec, biegacz, podwójne wyciskanie wyciąg górny, drabinka i podciąg nóg, orbitrek, podwójna ławka oraz strefa relaksu, tj. ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe (szachy/warcaby), gra w kółko i krzyżyk, nasadzenia na nawierzchni trawiastej.

Dodatkowo dla najmłodszych wybudowany został plac zabaw wraz z ogrodzeniem panelowym z furtką i bramą, składający się z zestawu sprawnościowego, wagi i piramidy linowej. Jest to szczególnie pożądana część inwestycji, ze względu na dzieci - podopiecznych placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Kijanach, której siedziba sąsiaduje bezpośrednio z terenem inwestycji.

Z obiektu, mimo umiejscowienia ich na terenie placówki szkolnej, korzystać mogą wszyscy mieszkańcy.

 

Łęczna 31 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876