Górnik Łęczna (drużyna żeńska) - Po dziesięciu kolejkach rundy jesiennej piłkarki Górnika o ligowe punkty grały dotychczas ośmiokrotnie. Mają dwa mecze zaległe, jeden ze Sztormem Gdańsk rozegrają na wyjeździe 4 listopada, wciąż nie jest znany termin konfrontacji z aktualnym Mistrzem Polski Medykiem Konin. Na kolejkę przed końcem pierwszej części sezonu (ostatni mecz rundy jesiennej Górnik rozegrał w ostatnią sobotę października) trudno o jednoznaczną ocenę. Nie można nie zauważyć, że łęcznianki w dwóch pierwszych kolejkach strzeliły aż 17 bramek nie tracąc żadnej. Ostre strzelanie urządziły sobie w meczach z KKP Bydgoszcz w Łęcznej 8:0 oraz w Szczecinie z miejscową Olimpią 9:0. W trzeciej kolejce na własnym stadionie górniczki zremisowały 1: 1 z lubińskim Zagłębiem. Ten remis z pewnością nie można traktować jako stratę dwóch punktów, gdyż zespół z Zagłębia Miedziowego to aktualny Wicemistrz Polski. W czwartej kolejce zespół wygrał 2:0 na wyjeździe z Mitechem Żywiec. Duży zawód swoim kibicom piłkarki sprawiły w kolejnej kolejce. W Łęcznej w derbach województwa lubelskiego przegrały z niżej notowanym i mającym znacznie niższy potencjał piłkarski zespołem akademiczek z AZS PSW Biała Podlaska. W tym przypadku to zdecydowanie strata dwóch punktów. W szóstej i ósmej serii gier zespół z grodu dzika nie grał, gdyż mecze te zostały przełożone. W siódmym meczu ligowym w tym roku, Górnik wysoko bo 5:0 w Łęcznej zwyciężył AZS PWSZ Wałbrzych. Ciekawy i co najważniejsze zwycięski mecz kibice obejrzeli w drugą sobotę października. Nasze piłkarki pokonały na własnym boisku 2:1 wrocławski AZS. Kompletnie niezrozumiała i nie wytłumaczalna jest zaś porażka w przedostatniej kolejce rundy jesienniej. Zielono–czarne przegrały w Sosnowcu 2:4 z Czarnymi, które na 12 drużyn, plasują się w tabeli na czwartym miejscu od końca. Porażka z zespołem z dolnych rejonów tabeli po prostu nie przystoi zdobywcy brązowego medalu ostatniego sezonu rozgrywek. Kibice liczą, że w dwóch meczach zaległych, piłkarki zdobędą trzy punkty i przesuną się w górę tabeli, w której po 10 kolejce zajmowały piąte miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jak dotychczas jest Anna Sznyrowska i Anna Żelazko. Wymienione piłkarki po pięć razy pokonywały bramkarki przeciwniczek.

Górnik II Łęczna – Tylko trzy zwycięstwa, dwa remisy i aż siedem porażek to dotychczasowy bilans w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi grupa lubelska. Dwunaste miejsce w tabeli i przewaga nad przedostatnią drużyną w tabeli pięciu punktów, zaś ostatnią siedmiu, to niewątpliwie wielkie rozczarowanie dla kibiców tej drużyny i powód do niepokoju. Do czwartej kolejki wyniki wyglądały jako tako, dwa remisy i dwa zwycięstwa. Później nastąpiła seria o której piłkarze jak i trener drużyny zechcą jak najszybciej zapomnieć. W sześciu kolejnych meczach rezerwy nie zdobyły choćby punktu. W 11 kolejce zespół się przełamał zwyciężając 3:1 na wyjeździe Opolanina Opole Lubelskie. Niestety kolejny mecz to znów domowa porażka tym razem 1:2 z Kryształem Werbkowice. Z siedmiu porażek, cztery Górnik poniósł na własnym boisku!

Głośno o drużynie było też w Internecie. Niestety w kontekście haniebnej porażki w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego – z amatorskim KS Lublin, gdzie część piłkarzy ma ponad 40 lat Jeden z portali internetowych w informacji z meczu zamieścił zdjęcie Urzędu Pracy zaś samych piłkarzy odsyła do czytania książek. Władze klubu powinny podjąć stosowne działania naprawcze, bo w obecnej sytuacji mało prawdopodobne by któryś z graczy tej drużyny zasilił w przyszłości zespół z ekstraklasy. Wiadomo zaś nie od dziś, że druga drużyna powinna być miejscem gdzie młodzi piłkarze się ogrywają i najlepsi przechodzą do pierwszego zespołu. To naturalny proces. Niestety wiele klubów piłkarskich w tym Górnik zaniechało jego prawidłowej realizacji. 

Błękit Cyców- W rozgrywkach o Mistrzostwo Klasy A grupa Lublin III drużyna gra zmiennie. Odniosła sześć zwycięstw i poniosła pięć porażek. W ostatnich czterech kolejkach Błękit najpierw rozgromił na własnym boisku 6:1 drużynę Mila Turka. W kolejnym meczu nieznacznie przegrał na wyjeździe 1:2 z GLKS Michów. Niezwykle emocjonujący, a co najważniejsze dla kibiców cycowskiej drużyny zwycięski mecz, stał się udziałem Błękitu w 10 kolejce. Wówczas w Cycowie zespół wygrał 4:3 z GKS Niedźwiada. Drużynie zupełnie nie wyszedł kolejny mecz. W derbach powiatu łęczyńskiego cycowianie przegrali 0:4 w Ludwinie z Ludwiniakiem. Po tym meczu Błękit w tabeli zajmował szóste miejsce. 

Ludwiniak Ludwin – Jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki to bilans w ostatnich czterech kolejkach o Mistrzostwo Klasy A grupa Lublin III. Szczególnie kibiców ludwińskiego zespołu zabolała porażka poniesiona na własnym boisku w ramach dziewiątej kolejki. Wówczas to w derbach powiatu łęczyńskiego Ludwiniak uległ Turowi Milejów aż 0:6. Wcześniej zremisował w Garbowie 2:2 z miejscowym Zawiszą. Po porażce z Turem, zespołowi nie udało się przywieźć choćby punktu z meczu wyjazdowego w Michowie. Mecz z miejscowym GLKS zakończył się porażką ludwińskiej drużyny 1:2. Nastroje piłkarze poprawili zwyciężając 4:0 w Ludwinie w derbach powiatu łęczyńskiego Błękit Cyców. Po 11 kolejkach zespół zajmował w tabeli ósme miejsce. 

Tur Milejów – Tabelę Klasy A grupa Lublin III ogląda się z przyjemnością, bowiem jeden z trzech przedstawicieli powiatu łęczyńskiego w tej klasie rozgrywkowej jest liderem tabeli. Milejowianie mają pięć punktów przewagi na drugą w tabeli Oleśnią Oleśniki. Dwa mecze rozegrane mniej od lidera i sześć punktów mniej ma Victoria Rybczewice, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jej mecze w ramach 8 i 11 kolejki nie doszły do skutku bo najpierw w ósmej kolejce jej przeciwnik LKS Skrobów nie dojechał na mecz, zaś w jedenastej kolejce to z kolei Victoria nie dojechała na mecz do Siostrzytowa gdzie miała zagrać z miejscowym Huraganem. W sprawie zaległych meczów brak jest decyzji związku piłki nożnej prowadzącego rozgrywki. W czterech ostatnich meczach milejowianie odnieśli cztery bardzo wysokie zwycięstwa, imponując skutecznością. W meczach domowych zwyciężali 4:1 GLKS Michów i 5:1 LKS Skrobów, zaś gościnnie w derbach powiatu łęczyńskiego 6:0 Ludwiniak oraz jeszcze wyżej bo 7:0 KS Nasutów.

Mariusz Łagodziński