12 kwietnia w Zamościu został rozegrany wojewódzki finał turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców U-10 i U-12 rywalizowało ponad 90 drużyn szkolnych z całego województwa. Zwyciężcy pojadą na finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym. W tym roku rozgrywki powiatowe w obydwu kategoriach wiekowych wygrały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej i to oni reprezentowali nasz powiat na etapie eliminacji wojewódzkich. 

Miło nam poinformować, że w kategorii U-10 (chłopcy do lat 10) drużyna prowadzona przez Dariusza Korzewniewskiego, po bardzo dobrej grze, zajęła 3 miejsce przegrywając tylko jeden mecz o wejście do finału. Jeszcze lepiej zaprezentowała się drużyna w kategorii U-12, prowadzona przez Jacka Fiedenia, która pomimo zajęcia 2 miejsca w grupie eliminacyjnej, ostatecznie wygrała cały turniej i będzie reprezentować województwo lubelskie w rozgrywkach finałowych w Warszawie.

Trener Jacek Fiedeń: Absolutnie nie spodziewałem się, że odniesiemy tutaj taki sukcesW naszej drużynie mamy jedną dziewczynkę z piątej klasy i trzech chłopców z czwartej, a dodatkowo przyjechaliśmy tylko w osiem osób, więc wygrana smakuje wspaniale. Liczyliśmy może na wyjście z grupy, ale na pewno nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Dla nas takie turnieje to piękna przygoda, którą drużyna sama sobie uświetniła zwycięstwem. Teraz pojadą do Warszawy i to jest dla nich naprawdę wielka nagroda.

Ten Turniej organizowany już od 16 lat był początkiem piłkarskiej przygody dla obecnych reprezentantów Polski: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek. 

Chłopcom i trenerom gratulujemy, a drużynie U-12 życzymy zwycięstwa w finale turnieju.

fot. U-12 Łukasz Grochala